Достапни линкови

Свет: Пад на азиските берзи, нафтата 55 долари за барел


Азиските берзи денеска бележат пад за 5 до 6 насто откако американскиот секретар за финансии Хенри Полсон изјави дека финансискиот пакет на американската влада од 700 милијарди долари, нема да биде наменет за купување на лошите хипотекарни долгови. Денеска и цената на нафтата падна на околу 55 долари за барел.
XS
SM
MD
LG