Достапни линкови

Кабул: Најмалку 20 цивили и еден војник загинале во експлозија на автомобил бомба


Најмалку 20 цивили и еден американски војник загинале, а над 70 лица биле повредени во денешната експлозија на автомобил бомба во источен Авганистан. Цел на нападот бил американски воен конвој, а засега никој не ја превзеде одговорноста за инцидентот.
XS
SM
MD
LG