Достапни линкови

Талин: Состанок на министрите за одбрана на НАТО


Министрите за одбрана на НАТО, во главниот град на Естонија, Талин, одржуваат неформален состанок со Украина. Состанокот има цел да и помогне на Украина да се подготви за можно членство во НАТО. Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс оцени дека Русија не би требало да се чувствува загрозена од намерите на некои поранешни советски републики да имаат поблиски односи со Западот.
XS
SM
MD
LG