Достапни линкови

Берлин: Германија во рецесија


Германија, која е најголема европска економија и најголем светски извозник, трет квартал по ред бележи намалување на бруто домашниот производ, покажуваат денеска објавените податоци. Германската економија бележи намалување за 0,5 насто во третиот квартал, со што е исполнета техничката дефиниција за рецесија.
XS
SM
MD
LG