Достапни линкови

Москва: Медведев се надева на нормални односи со Обама


Рускиот претседател Дмитриј Медведев изрази надеж дека ќе има нормални односи со ново-избраниот американски претседател Барак Обама. Медведев, во интервју за француски медиуми, додаде дека Русија можеби ќе се откаже од распоредување проектили во близина на границата со Полска доколку Обама ги напушти плановите за анти-ракетниот систем во Централна Европа.
XS
SM
MD
LG