Достапни линкови

Чикаго: Со концерт на Симон Трпчевски започнуваат деновите на македонската култура во САД


Со првиот од трите концерти на пијанистот Симон Трпчески, денеска во Чикаго почнуваат Деновите на македонската култура во САД. Во рамките на оваа манифестација, што ќе трае до 26 овој месец во Чикаго, Њујорк и во Вашингтон, предвидени се содржини од музичката, ликовната и филмската уметност.
XS
SM
MD
LG