Достапни линкови

Скопје: Одбележување на 64 години од ослобоувањето на Скопје


Денеска се одбележува 64-годишнината од ослободувањето на Скопје. По тој повод е предвидена средба на претставници на Градскиот одбор на Сојузот на борците од НОБ со градоначалникот на Скопје, како и полагање цвеќе пред споменикот на ослободителите на градот. Ќе биде одржана детска ликовна манифестација „Го градиме својот град“ , а најавено е и отворање на клучката кај хотелот „Континентал“. Во текот на денов на добитниците ќе им биде доделена наградата „13 Ноември“, а вечер ќе биде отворена меѓународна изложба на фотографии и ќе се одржи концерт на неколку рок групи.
XS
SM
MD
LG