Достапни линкови

Техеран: Иран тестирал ракета од типот земја - земја


Иранската државна телевизја јави дека Иран денеска тестирал нова генерација ракети од типот земја – земја. Ракетата Сеџил, според иранските медиуми, ја покажува моќта на исламската република за одбрана на своето копно.
XS
SM
MD
LG