Достапни линкови

Њујорк: Почнува меѓурелигиозна конференција на ОН


Во Њујорк денеска ке започне Меѓу - религиозна конференција на Обединетите Нации за дијалог меѓу цивилизациите. На синоќешната вечера чиј домаќин беше генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун, во иста просторија беа арапските лидери и израелскиот претседател Шимон Перез, што е ретка можност. На самитот учествуваат повеќе од 15 шефови на држави, меѓу кои и американскиот претседател Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG