Достапни линкови

Њујорк: Меѓурелигиозна конференција на ОН


Денеска во Њујорк започнува Меѓурелигиозна конференција на ОН за дијалог меѓу цивилизациите. На синоќешната вечера чиј домаќин беше генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун, во иста просторија беа арапските лидери и израелскиот претседател Шимон Перез, што е ретка можност. На самитот за меѓурелигиозен дијалог учествуваат повеќе од 15 шефови на држави, меѓу кои и американскиот претседател Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG