Достапни линкови

Скопје: Високиот претставник на ЕК Јан Трушински во посета на Македонија


Во посета на Македонија денеска престојува Јан Трушински, заменик генерален директор на Генералниот директорат за проширување на Европската Комисија. Трушински ќе оствари средба со вицепремиерот задолжен за европски прашања Ивица Боцевски.
XS
SM
MD
LG