Достапни линкови

Москва: Русија би требало да игра поголема улога во одредувањето на цената на нафтата


Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека Русија би требало да игра поголема улога во одредувањето на цената на нафатата во светот. Тој притоа не прецизира за каква улога мисли за Русија која е втор најголем извозник на нафта во светот.
XS
SM
MD
LG