Достапни линкови

Ерусалим: Ехуд Барак нареди повторно снабдување со нафта на Појасот Газа


Министерот за одбрана на Израел Ехуд Барак нареди повторно снабдување со нафта на Појасот Газа. Испораката беше запрена пред една недела откако палестинските милитанти истрелале неколку гранати врз Израел.
XS
SM
MD
LG