Достапни линкови

Багдад: Две лица загинале во експлозии на бомби


Во денешните експлозии на две бомби поставени крај пат во централен Багдад загинале две лица додека дваесетина други биле повредени, јавиваат агенциите. Во вчерашните слични бомбашки напади во Багдад загинаа триесет луѓе, додека скоро седумдесет беа ранети.
XS
SM
MD
LG