Достапни линкови

Вашингтон: Обама во Белата Куќа оствари прва средба со Буш


Новоизбраниот американски претседател Барак Обама за прват по изборите во Белата Кука оствари средба со претсеадтелот Џорџ Буш. Тие разговарааа за прашања кои ја вклучуваат економската криза и војните во Ирак и во Авганистан.
XS
SM
MD
LG