Достапни линкови

Приштина: Косово ги отфрли условите на Србија за мисијата на ЕУ на северот на Косово


Приштина ги отфрли условите на Србија за дозволување на мисијата на полицијата на Европската Унија во северниот дел на Косово. Косовскиот претседател Фатмир Сејдиу и премиерот Хашим Тачи изјавија дека барањата на Србија за контрола врз полицијата и правниот систем, во претежно српските области се неприфатливи.
XS
SM
MD
LG