Достапни линкови

Пекинг: Берзите во Азија денеска бележат раст


Берзите во Азија денеска бележат раст, откако Кина соопшти дека ќе го стимулира финансискиот и инфраструктурниот сектор со околу 600 милиради долари. Директорот на Меѓународниот Монетарен Фонд, Доминик Штраус Кан оцени дека станува збор за огромен пакет мерки.
XS
SM
MD
LG