Достапни линкови

Торонто: Канада до 2011 година ќе ги повлече своите војници од Авганистан


Министерот за надворешни работи на Канада Лоренс Канон изјави дека неговата земја и натаму планира да ги повлече своите војници од Авганистан во 2011-та година. Идниот американски претседател Барак Обама повика на зголемување на меѓународните напори во борбата против тероризмот во Авганистан.
XS
SM
MD
LG