Достапни линкови

Пекинг: Земјотрес од 6,5 степени ја погодил кинеската провинција Чингај


Земјотрес со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала, ја погодил изутрината кинеската провинција Чингај, соопшти американскиот институт за гео-физика. Кинеските медиуми исто така известија за земјотресот, но засега нема информации за евентуални жртви.
XS
SM
MD
LG