Достапни линкови

Вашингтон: Прва директна средба Буш - Обама


Американксиот претседател Џорџ Буш и неговиот наследник Барак Обама денеска ке ја одржат првата директна средба откако Обама во вторникот победи на претседателките избори. Главни теми на средбата која ке се одржи во Белата Кука како што јавуваат агенциите се очекува да бидат состојбата во Ирак и економската криза. Во саботното радио обракање Обама рече дека е време сите амриканци да се обединат, да ги стават настрана политичките разлики и да работат заедно на надминување на економската криза. Демократот Обама ке ја преземе фукнкцијата на 20 Јануари кога ке се одржи инагруацијата.
XS
SM
MD
LG