Достапни линкови

Хавана: Ураганот Палома стигна на јужните брегови на Куба


Еден од најсилните урагани Палома стигна до јужниот брег на Куба и достигна третата категорија по опасност. Според Американскиот центар за следење урагани, се работи за еден од најсилните ноемвриски урагани во регионот. Невремето предизвикало висина на брановите до седум метри, а Куба ја погоди на денот кога пред 76 години од циклон загинаа околу 3000 лица.
XS
SM
MD
LG