Достапни линкови

Бали: Егзекутирани тројца милитанти осудени за бомбашките напади на Бали во 2002 година


Во Индонезија беа егзекутирани тројцата исламистички милитанти кои без осудени за бомбашките напади на Бали во 2002 година. Телата на виновниците беа изгорени до смрт и испратени во нивните родни места за да бидат погребани. Милитантите биле членови на радикалната организација Јамах Исламија, за која постои сомневање дека е поврзана со Ал-Каеда. Нивниот напад на еден ноќен клуб на Бали уби 202 лица.
XS
SM
MD
LG