Достапни линкови

Ерусалим: Четворката за Блискиот Исток на средба со палестинските и израелските власти


Претставниците на четворката за постигнување на Блиско-источниот мировен договор се сретнаа со израелските и палестинските лидери во обид да се дојде до договор до крајот на годината. Израелската министерка за надворешни работи Ципи Ливни и палестинскиот претседател Махмуд Абас одржале краток состанок со четворката која ги вклучува Европската Унија, Соединетите Држави, Русија и Обединетите Нации. Белата куќа се надева дека ќе биде постигнат договор до истекот на мандатот на американскиот претседател Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG