Достапни линкови

Каиро: Синот на Осама Бин Ладен депортиран од Египет


Синот на терористичкиот лидер Осама Бин Ладен денеска беше депортиран од Египет, по враќањето и неуспешниот обид да добие азил во Шпанија. Нему и на неговата сопруга не им беше дозволено да се вратат во Египет, каде што живееле неколку месеци. Се верува дека двојката која претходно бараше азил во Британија, заминала за Катар.
XS
SM
MD
LG