Достапни линкови

Багдад: Ирачките сили го убиле Абу Газван еден од лидерите на Ал Каеда


Ирачките сили го убиле Абу Газван еден од повисоките лидери на Ал Каеда во земјата. Газван бил убиен при истрага во Тармија, северно од Багдад. Американските сили соопштија дека Абу Газван работел врз финансирањето на Ал Каеда и регрутирањето на деца – војници.
XS
SM
MD
LG