Достапни линкови

Брисел: Пред самитот на светските лидери за економската криза, денеска состанок на ЕУ


Лидерите на дваесет и седумте земји членки на Европската унија денеска во Брисел на состанок како подготовка на меѓународниот самит за глобалната финансиска криза што треба да се одржи на патнаесетти овој месец во Вашингтон. На самитот чиј домаќин ќе биде американскиот претседател Џорџ Буш ќе учествуваат шефовите на држави и на влади на дваесет најбогати земји во светот.
XS
SM
MD
LG