Достапни линкови

Вашингтон: Рам Емануел назначен за шеф на кабинетот на Барак Обама


Новоизбраниот американски претседател Барак Обама денеска ќе се сретне со своите економски советници и ќе ја оддржи својата прва прес конференција по победата на изборите на 4 ноември. Тој исто така соопшти дека го назначил конгресменот од Илиноис Рахам Емануел за шеф на кабинетот на неговата администрација. Ова е прво официјално именување, по изборот на Обама.
XS
SM
MD
LG