Достапни линкови

Исламабад: 19 лица загинале во напад на бомбаш самоубиец во северозападен Пакистан


19 лица загинаа, а 45 се повредени во напад на бомбаш самоубиец во северо западен Пакистан, соопштија официјални претставници во Исламабад. Експлозијата се случила за време на племенски состанок на околу 200 лица на кои се планирале мерки против милитантите во регионот.
XS
SM
MD
LG