Достапни линкови

Багдад: Ирачките власти го поддржуваат планот на Обама за повлекување на американските трупи


Ирачкиот советник за национална безбедност Мовафад Ал Рубиае изјави дека Ирак го поддржува планот на Барак Обама за повлекување на американските борбени трупи од земјата до средината на 2010-та година. Тој смета дека планот е добар затоа што ирачките сили ќе станат доволно големи за да ја преземат одговорноста за безбедноста на земјата.
XS
SM
MD
LG