Достапни линкови

Рамала: Кондолиза Рајс на разговори со Махмуд Абас за ситуацијата на Блискиот Исток


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс во Рамала во рамки на блиско источната турнеја ќе се сретне со палестинскиот претседател Махмуд Абас. На средбата ќе биде разгледана ситуацијата на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG