Достапни линкови

Москва: Премиерот на Италија Берлускони во посета на Русија


Русија и Италија ке потпишат енергетски договор за време на денешната посета на италијанскиот премиер Силвио Берлускони на Москва. Засега нема детали за договорот. Берлускони и неговиот домаќин Премиерот Владимир Путин ке разговараат и Грузија и светската финансиска криза.
XS
SM
MD
LG