Достапни линкови

Вашингтон: Буш изјави дека неговата администрација целосно ќе соработува во Обама


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека за време на преодниот период, неговата администрација целосно ке соработува со администрацијата на новоизбраниот претседател Барак Обама. Обама официјално ќе стапи на должност во Јануари наредната година.
XS
SM
MD
LG