Достапни линкови

Брисел: Властите на Косово со малку волја за борба против корупцијата и организираниот криминал


Во извештајот на европската комисија за напредокот на земјите кои сакаат да се зачленат во Европската Унија се наведува оти Косово се соочува со висока корупција и организиран криминал и дека властите во новата независна држава имаат малку волја да се борат со овој проблем. Ова е прв извештај за косово од Европската комисија, откако прогласи независност.
XS
SM
MD
LG