Достапни линкови

Техеран: Иран ги оцени изборот на Обама за претседател на САД како промена


Иранскиот министер за надворешни работи Манушер Мотаки изборот на Барак Обама за американски претседател го опиша како промена во Соединетите Држави. Мотаки денеска изјави дека победата на Обама покажа дека американците сакаат фундаментални промени во домашната и надворешната политика. Ова е прва реакција од високи преставници на Техеран за изборите во Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG