Достапни линкови

Свет: Пораст на берзите по победата на Обама


Берзите во светот денеска бележат пораст на вредноста на акциите откако стана јасно дека идниот лидер на најголемата економија во светот, американската, ќе биде демократот Барак Обама. Најголем пораст од четири до пет проценти постигнаа берзите во Токио и Хонг Конг.
XS
SM
MD
LG