Достапни линкови

Мексико: Загина министерот за внатрешни работи на Мексико


Мексиканскиот министер за внатрешни работи Хуан Камило Мурино загинал во авионот кој ноќеска се урнал во центаор на главниот град. Според првите информации, во несреќата загинале сите девет патници и членовитењ на екипшажот на малиот туристички авион. Тој се урнал во време на голема сообраќајна мешаница, па постојат стравувања дека бројот на жртвите би можел да биде и поголем.
XS
SM
MD
LG