Достапни линкови

Исламабад: Еден пакистански војник загинал а седуммина повредени


Еден пакистански војник загинал, а 7-мина биле повредени во самоубиствен бомбашки напад на еден контролен пункт во северо-западен Пакистан. Во тој регион пакистанските сили ги зајакнаа операциите против милитантите, кои пак ги зголемија бомбашките напади.
XS
SM
MD
LG