Достапни линкови

Киев: Либискиот лидер Гадафи во посета на Украина


Либискиот лидер Муамер Гадафи денеска е во посета на Украина. Вчера тој во Минск разговараше со претседателот на Белорусија Александар Лукашенко. Како што јавуваат агенциите, турнејата на Гадафи низ поранешните советски републики, која започна со посетата на Русија, е посветена, пред се, на енергетски прашања и воена соработка.
XS
SM
MD
LG