Достапни линкови

Љубљана: Борут Пахор мандатар за состав на новата влада на Словенија


Претседателот на Словенија, Данило Тирк го предложи за мандатар на новата Влада, Борут Пахор, претседателот на социјалдемократската партија која победи на септемвриските парламентарни избори. Околу предлогот на претседателот Парламентот ќе донесе одлука в петок.
XS
SM
MD
LG