Достапни линкови

Приштина: Поддршката на САД кон Косово не зависи од тоа кој ќе биде претседател, изјави Хашим Тачи


Премиерот на Косово Хашим Тачи изјави дека поддршката кон САД не е врзана за тоа кој ќе биде идниот американски претседател. Горд сум што сум на чело на владата на една про-американска земја, изјави Тачи на прес конференција во Приштина.
XS
SM
MD
LG