Достапни линкови

Брисел: ЕУ ќе побара од новиот американски претседател поголемо учество во решавањето на проблемите


Европската Унија подготвила писмо до идниот претседател на САД во кое бара поголемо учество на 27-члената Унија во решавањето на светските проблеми, изјави францускиот министер за надворешни работи Бернар Кушнер. Документот кој содржи шест страници ќе биде објавен откако ќе биде познат новиот американски претседател.
XS
SM
MD
LG