Достапни линкови

Исламабад: Средба на Дејвид Петреуш и Ричард Баучер со пакистанскиот министер за одбрана


Командантот на американските операции на Блискиот исток и Централна Азија, Генерал Дејвид Петреуш и помошникот државен секретар Ричард Баучер денеска во Исламабад одржуваат средба со министерот за одбрана на Пакистан Чаудри Ахмед Муктар. Средбата доаѓа по серијата американски воздушни напади врз цели на милитанти во пограничната област со Авганистан, што за Пакистан е кршење на неговиот суверенитет.
XS
SM
MD
LG