Достапни линкови

Мексико: 11 полицајци се убиени во пресметки со нарко мафијата


Најмалку 11 полицајци се убиени во изминативе три дена во Мексико сити во пресметките со нарко бандите, соопштија владини преставници. Обвинителот Алберто Базбаз изјави дека 10 осомничени за поврзаност со нарко мафијата се уапсени поради убиствата од кои повеќето се случија на полициксите пунктови околи главниот град на Максико.
XS
SM
MD
LG