Достапни линкови

Исламабад: Киднапиран братот на авганистанскиот министер за финансии


Братот на авганистанскиот министер за финансии Анвар ул Хак Ахади е киднапиран од вооружено лице во Пакистан, соопштија локалните власти. Портпаролот на министерството за финансии изјави оти братот на Ахади бил киднапиаран во петокот во пакистанскиот град Пешавар. Инаку на почетокот од годинава, талибанците го киднапираа пакистанскиот амбасадор во Авганистан. По три месеци, тој беше ослободен.
XS
SM
MD
LG