Достапни линкови

Исламабад: Командантот на трупите во Ирак и Авганистан во посета на Пакистан


Американскиот генерал Дејвид Петрус кој е командант на трупите во Ирак и Авганистан, денеска пристигна во Пакистан, каде ќе оствари средби со пакистанските власти и армија. Ова посета следи откако односите меѓу Соединетите држави и Пакистан се влошија.
XS
SM
MD
LG