Достапни линкови

Минск: Либискиот лидер Гадафи пристигна во посета на Белорусија


Либискиот лидер Моамер ел Гадафи денеска пристигна во Белорусија, каде ќе оствари средба со претседателот Александар Лукашенка. Од кабинетот на белорускиот преседател изјавија дека двајцата лидери утре ќе одржат разговори во Миниск, и ќе потпишат неколку билатерални договори. Гадафи пристигна во Белорусија од Москва, каде одржа средби со рускиот државен врв.
XS
SM
MD
LG