Достапни линкови

Кабул: Најмалку 25 припадници на Ал Каеда убиени во Авганистан


Најмалку дваесет и пет припадници на Ал Каида биле убиени во акцијата на сојузничките сили во Авганистан, соопшти денеска командата на американската армија во Кабул. Се наведува дека биле изведени неколку напади врз позиции на талибанците, а главна цел бил еден од локалните лидери на Ал Каида.
XS
SM
MD
LG