Достапни линкови

Исламабад: Пакистанските власти ги продолжија напорите за спасување на погодените од земјотресот


Пакистанските власти соопштија дека ги продолжуваат напорите за помош на околу седумдесет и пет илјади луѓе кои остнаа без своите домови од замјотресот што во средата ја погоди провинцијата Балучистан. Во земјотресот загинаа над двесте луѓе.
XS
SM
MD
LG