Достапни линкови

Белград: Србија побара од амбасадорот на Малезија да го напушти Белград


Србија побара од амбасадорот на Малезија да го напушти Белград откако официјален Куала Лумпур ја призна независноста на Косово. Амбасадорот Соу Чинг има четириесет и осум часа да ја напушти Србија. Независноста на Косово досега ја имаат признато пеесетина земји во светот.
XS
SM
MD
LG