Достапни линкови

Исламабад: Најмалку осум загинати во самоубиствен напад


Најмалку 8 лица загинаа, а 25 се ранети во самоубиствен напад во северо-западен Пакистан. Бомбаш самоубиец се разнесол во близина на полициски конвој при што 3 од жртвите се полицајци. Регионот Баџаур во близина на авганистанската граница се чести судирите меѓу пакистанските сили за безбедност и исламските милитанти.
XS
SM
MD
LG